Září 2010

4. Téma - Drabble

25. září 2010 v 15:43 | Carne de Chaveau (admin) |  Novinky
Přestože mi ještě nedošly komentáře k Eledwenině parodii, rozhodla jsem se zadat další téma. Už tak vás nechávám skoro měsíc čekat :) Jinak vítám u nás C.ind.ere.llu a Temprence, snad se vám tu bude líbit a zapojíte se.

Zadání tématu: Tímto tématem jsem se rozhodla udělat radost Tomisusovi, který mi už pár kol slibuje drabble a ještě žádně neposlal :) Pro ty, co drabble neznají: je to krátký text (přesněji řečeno stoslovný - ne víc, ne míň, jinak budou body dolů) napsaný buď na základě zadaných slov nebo méně častěji i tématu. Obvykle končí vtipnou, překvapivou a/nebo údernou pointou. Téma tohoto drabblového kola jsem si vypůjčila od Tennesseeho Williamse: Dnešní lidé by chtěli žít zítřejší život za včerejší ceny. (Samozřejmě pište to, co si pod zadaným tématem představíte.)

Uzávěrka: 30.10.2010

E-mail: klub.tvurci.psani@seznam.cz

Do e-mailu napište: přezdívku, svůj komentář k dílu, vlastní dílo (v příloze), předmět: Tvůrčí psaní

Temprence

25. září 2010 v 15:15 | Carne de Chaveau (admin)
Osobní údaje
Přezdívka: Temprence
Datum narození: 27. 4. 1994
Oblíbené knížky: trilogie Jeho šerá hmota, Kronika rodu Spiderwicků, Obraz Doriana Graye, Sfinga bez zahád, Hamlet,...
Oblíbení spisovatelé: Phillip Pullman, Oscar Wilde, William Shakespeare, Kathy Reichs, Jean Plaidy a mnoho dalších
Proč jsem se přihlásila do tvůrčího psaní: To, že ráda píšu snad nemusís zdůrazňovat, protože to tu píšou všichni. Jinak by se nehlásili. Jsem zvědavá, zda dokážu splnit zadané téma do zadaného času, protože pracovat na čas není šálek mého kafé. I když já kafé nepiju. A také jsem samozřejmě zvědavá na to, jak se moje tvorba líbí ostatním.

Působení v tvůrčím psaní
Přihlášení: 24.9. 2010
Počet bodů: 0
Počet prací: 0

Moje výtvory:
-zatím nic-

C.ind.ere.lla

25. září 2010 v 15:13 | Carne de Chaveau (admin)
Osobní údaje
Přezdívka: C.ind.ere.lla
Datum narození: 6.9.1992
Oblíbené knížky a spisovatelé: Pokud jde o knížky, tak jsem hlavně na klasiku, i když někomu to může připadat zvláštní. Zamilovala jsem si Jane Austenovou a mám ráda všechny její knížky, i když mou zamilovanou už asi navždycky zůstane Pýcha a předsudek. Hodně blízká je mi i tvorba L. N. Tolstoje, zvláště pak jeho Anna Karenina, a zbožňuju taky Ptáky v trní od Colleen McCulloughové. Protože miluju divadlo, tak si ráda přečtu i drama a tady je mým favoritem Shakespeare, obzlášť překlady Martina Hilského jsou geniální, a Moliére.
Proč jsem se přihlásila do tvůrčího psaní: Říkám si, proč ne :) Ráda píšu a nikdy není pozdě na to se zdokonalovat. Navíc talent je z devadesáti procent dřina. Nikdo nemůže být famózním spisovatelem, pokud pořádně necvičí. Je to stejné jako s hraním na hudební nástroj nebo malováním. Nikdy nebudete dobří, pokud se tomu nebudete naplno věnovat. Netvrdím, že chci být geniálním spisovatelem. Tenhle post ráda přenechám těm, co žili přede mnou a které hluboce obdivuju, ale chci být přinejmenším dobrá. A to, že budu víc psát mi může jenom pomoct.

Působení v tvůrčím psaní
Přihlášení: 21.9.2010
Počet bodů: 0
Počet prací: 0

Moje výtvory:
-zatím nic-

Extrémně vytížená bytost...

13. září 2010 v 18:34 | Carne de Chaveau (admin) |  Novinky
...snad mi prominete mé zpoždění. Každopádně bych ze všeho nejdřív chtěla přivítat naše nové členky Madeleine, Alexys, Lauru a Ettelëu Dragons (a to jsem si myslela, že moje Carne de Chaveau je originální :)). Náš malý klub tak i se mnou čítá 11 lidí.

Každopádně do parodie se přihlásila jen Eledhwen, tu dneska rozešlu porotcům - Růžence a Selenne L. Athi. Do neděle (ideálně už do pátku) mi prosím pošlete svá hodnocení, já pak vyhlásím nové téma, snad se vás přihlásí víc.

Au revoir.

EDIT: Tak povídku rozešlu, až mi ji Eledhwen pošle ještě jednou, nejde otevřít

Ettelëa Dragons

13. září 2010 v 18:11 | Carne de Chaveau (admin)
Osobní údaje
Přezdívka: Ettelëa Dragons
Datum narození: 28.7.1994
Oblíbené knížky a spisovatelé: Tak především Pán Prstenů, to je prostě můj život a Tolkien je můj vzor, ale mám ráda i další knihy, především fantasy, jako je Eragon, Zalkínač, Narnie, Spravedlivý hněv a další. Občas čtu i jiné knihy než fantasy, mezi mé oblíbené patří Alchymista a Malý princ.
Proč jsem se přihlásila do tvůrčího psaní: Proč? protože ráda píšu a chci znát názor jiných lidí...

Působení v tvůrčím psaní
Přihlášení: 11.9.2010
Počet bodů: 0
Počet prací: 0

Moje výtvory:
-zatím nic-

Laura

13. září 2010 v 18:08 | Carne de Chaveau (admin)
Osobní údaje
Přezdívka: Laura
Datum narození: 2.3.1995
Oblíbené knížky: Twilight sága, My děti ze stanice zoo, Mlčení Jehňátek, Hannibal, Eragon, Lásky a nálezy
Oblíbení spisovatelé: Stephenie Meyer, Lenka Lanczová, Thomas Harris, Stephen King
Proč jsem se přihlásila do tvůrčího psaní: Psaní různých příběhů se věnuju už od svých devíti let a nemám v plánu s tím nějak seknout spíš naopak - chci svoje psaní nějak rozvíjet. Je to můj jediný způsob jak se dokážu pořádně odreagovat.

Působení v tvůrčím psaní
Přihlášení: 20.8.2010
Počet bodů: 0
Počet prací: 0

Moje výtvory:
-zatím nic-

Alexys

13. září 2010 v 18:04 | Carne de Chaveau (admin)
Osobní údaje
Přezdívka: Alexys
Datum narození: 30.9.1996
Oblíbené knížky: A pak už jen tma, Tajemná princezna: život pod závojem, Running Man, Tisíce planoucích srdcí, Harry Potter
Oblíbení spisovatelé: Stephen King, J.R.R. Tolkien, J.K. Rowling, Petra Batók
Proč jsem se přihlásila do tvůrčího psaní: Miluju psaní, knihy a vše kolem písmen, slov a vět. :) Když mohu, tak píšu a dávám tak prostor své fantazii a pocitům. Navíc se moc ráda seznamuji s lidmi, kteří psaní holdují stejně jako já - ráda si s nimi vyměnuji názory i jen tak povídám. A myslím, že tohle je ideální stránka. :)

Působení v tvůrčím psaní
Přihlášení: 13.8.2010
Počet bodů: 0
Počet prací: 0

Moje výtvory:
-zatím nic-