Starověká miss aneb jak to všechno začalo

31. října 2010 v 18:02 | Carne de Chaveau (admin)
Informace
Název: Starověká miss aneb jak to všechno začalo
Autorka: Eledhwen
Téma: Parodie
Komentář autorky: Parodie trvala jen chvilku a nevím, nevím. Snad se bude líbit :). Mnozí možná poznají, že jsem se pokusila o parodii začátku Trojské války. Tak hezké krátké počtení.


Starověká miss aneb jak to všechno začalo
Mořská víla Thetis neměla o nápadníky nouzi, ale když se k jejímu otci doneslo, že její syn má být proslulejší než on, neskončila Thetis jako žena Olympského vládce Dia ba ani pána moří Poseidona. Jejím chotěm se stal obyčejný smrtelník - král Péleus. Na Olympu se zanedlouho po rozkazu Thetisinina otce konala velkolepá svatba. A jak je známo bohové milují hodokvasy. Seznam hostů dostal na starost Péleus a že se činil. Jednoduše pozval každého boha z Olympu,ale… :
  "Miláčku, máš už hotový seznam hostů mé skvělé svatby?", ptá se Thetis Pélea.
  Samozřejmě jí zajímá jen jedno: příjde ta babice?
  "Mám, všechno mám hotové a Eris zůstane doma, nic se neboj!" Péleus je chytrá hlava a samozřejmě nechce pozvat bohyni svárů. Thetis kontroluje poslední drobnůstky, stůl prostřen, zlato vyleštěno, místo pro všechny, jmenovky přidělěny, slavnostní fanfára. Bohové přicházejí a usedají ke stolu. Začíná historický hodokvas avšak ne díky rekordnímu vypití vína. Novomanželé již obírají hrozny když v tom bác! Na stůl dopadá jablko… Bohům jablko nic neříká, vždyť kdo by koukal na jablka když má před sebou nadívané hrdličky, sladké koláče a spoustu vína uleženého pár století. Zeus bouchne do stolu ať mu číšník dolije. Jablko se otočí a vše ztuhne. Na ovoci se v tomto okamžiku objeví nápis TÉ NEJKRÁSNĚJŠÍ.
  Hned ticho pročísne výkřik Diovy manželky Héry: "Podejte mi ho!" Strhne se velkolepá hádka. O titul nejkrásnější žena světa (tedy v našem případě spíše bohyně) se hlásí i Afrodita s Athénou.
  Afrodita hodí okem po Diovi: "Rozsuď nás, prosím."
  "Ehm…, no, já myslím, že…" Zeus samozřejmě nechce nahněvat svou manželku, milenku a už vůbec ne svou dceru - bohyni války Athénu. No, možná… už to má, co takhle Paris? Aspoň vyjde s čistým štítem. "Dámy, mám pro vás skvělého soudce. Je jím mladý trojský princ Paris. Co vy na to?"
  Sálem to jen zavíří a Héra, Athéna a samozřejmě žhavá kandidátka Afrodita letí až k Trojským kopcům naslibovat ubohému Paridovi hory doly.


Komentáře a hodnocení
Carne de Chaveau: Líbí se mi, že z celého textu čiší nadsázka, tvůj styl psaní je skvělý (proč vlastně nepíšeš častěji?). Vadí mi snad jen to, že je to opravdu trochu krátké - respektive že se věnuješ jenom ,,volbě Miss bohyně", na konci jsem totiž fakt chtěla vědět, jak to celé dopadne, takhle jsi to vlastně utnula v nejlepším, když se konečně začalo něco dít. Několik vtípků jsem bohužel díky své neznalosti (nebo spíš pouze povrchní znalosti) antických bájí nepochopila, musím napravit :)
Body: 7,5/10
Selenne L. Athi: Je veliká škoda, že jsi Starověkou Miss trochu nerozepsala, protože řecká mytologie je naprosto úžasně parodující, když víš, jak na to. Ty bys to dokázala, ale bylo by potřeba se trochu víc snažit. Tohle mi příjde trochu upjaté, jako kdyby ses bála toho napsat víc, než je možné a jednodušše to osekat tak, že z toho čtenář nemá skoro žádný zážitek. Já se skutečně bavila u věty - Samozřejmě jí zajímalo jen jedno: Přijde ta babice?
To se ti skutečně povedlo.
Můj konečný verdikt - trochu víc frašky a grotesek ze starověkého světa řeckých bohů (vždyť je to přeci země, odkud samotná komedie pochází! :D) a bude to ono. Neboj se to rozepsat a pokud si myslíš, že se ti to nepovede, nevěš hlavu. Žádný učený z nebe nespadl a třeba parodie není tvou nejsilnější stránkou, ale což, zkusit se má všechno ;)
Body: 6/10
Růženka: (hodnocení nedošlo!)
Body: ?/10
Celkový průměr: ? bodů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama